Turistička organizacija Sremskih Karlovaca je odlučila da leto 2022. godine protekne u znaku niza kulturnih dešavanja različitih sadržaja, koja će se odvijati vikendima, tokom jula i avgusta, u okviru Festivala kulturnog turizma “KultFest” Sremski Karlovci 2022.

Publika će imati priliku da prisustvuje programima iz muzičke, likovne, filmske, dramske umetnosti i drugim sadržajima, a posebnost ovog festival čini to što će se programi odvijati na nekoliko lokacija u gradu, kao što su centar, Vidikovac, Gradski park kod Bogoslovije i dvorište Zavičajne zbirke Muzeja grada Novog Sada. Program je zamišljen tako, da kroz sintezu različitih umetničkih izraza prezentuje pre svega lokalne partnere okupljene oka različitih umetničkih koncepata i njihovo stvaralaštvo.

PROGRAM ZA AVGUST 2022:

02.08. Utorak

Centar Sremskih Karlovaca

„Muzički tepih“

17.30 – 19č ROK & POP QUARTET

Zoran Šandorov – vokal, Aleksandar Dujin – klavir, Ervin Malina – kontrabas, Saša Ignjatović – udaraljke

19 – 20.30č BEST OF POP

Nemanja Radošević – vokal, Siniša Blanuša – klavir, Ivan Blanuša – saksofon, Mirko Živković – bubanj

06.08. Subota

Centar Sremskih Karlovaca

 „CIrkuski vikend“

18-19č Štulaši

21-22č Žongleri sa vatrom

07.08. Nedelja

Centar Sremskih Karlovaca

17-20č Slikanje na svili  –  batik tehnika, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

Gradski park kod Bogoslovije

„Cirkuski vikend“

18-20č Radionica škole cirkusa, Cirkoneo škola cirkusa Novi Sad

13.08. Subota

Dvorište Zavičajne zbirke Muzeja grada Novog Sada u Sremskim Karlovcima

18-01č ,,Dunavski kulturni festival“ u organizaciji Fondacije „Novi Sad-Evropska prestonica kulture“ u okviru programskog luka Dunavsko more

Izvođači: Magnifico, Slovenija; Pannonia Allstars Ska Orchestra, Mađarska; La Caravane Passe, Francuska; Gustafi, Hrvatska; Killo Killo, Srbija

14.08. Nedelja

Sokolski dom

17-20č Radionica za decu – ručna izrada papira, slikanje i crtanje, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

centar Sremskih Karlovaca

 18-19č ,,Kuglof  kao suvenir“ –  Radionica izrade kuglofa ,,GEA“

19.08. Petak

Vidikovac

 20č Svečano otvaranje filmskog festivala

21č Film ,,Lajanje na zvezde“ (95’), režija: Zdravko Šotra, projekcija u čast Milovana Vitezovića, posthumna dodela nagrade za doprinos u organizaciji ,,Karlovci Film Festivala“

22.45č Film ,,Zlatni dečko” (102’), režija: Ognjen Janković

00.30-3č Žurka otvaranja

20.08. Subota

Kulturni Centar ,,Karlovačka Umetnička Radionica“

10-14č Radionica Glume. Mentori: Katarina Bradonjić, glumica; Aleksandar Tobdžić, glumac

14-16č Radionica Glume. Mentori: Ankica Mićašević, diplomirani audiovizuelni umetnik

19č Otvaranje izložbe „Zaboravljeni karlovački slikari“

Stručno predavanje i promocija monografije „Zaboravljeni karlovački slikari“, autora dr Žarka Dimića

Vidikovac

19-20.30č Razgovori sa Goranom Markovićem, tribina

21č Kratkometražna selekcija domaćeg filma

22.45č Kratkometražna selekcija stranog filma

00-3č Žurka

21.08. Nedelja

Kulturni Centar ,,Karlovačka Umetnička Radionica“

10-14č Radionica glume

Mentori: Katarina Bradonjić, glumica i Aleksandar Tobdžić, glumac

Vidikovac

20č Dodela priznanja i nagrada / Svečano zatvaranje

21č Film „Heroji Radničke klase” (85’), režija: Miloš Pušić

22.45č Film „Posle Zime” (101’), režija: Ivan Bakrač

00.45-3č Žurka zatvaranja

27.08. Subota

centar Sremskih Karlovaca

10 – 18č Likovna i grafička kolonija, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

28.08. Nedelja

centar Sremskih Karlovaca

10 – 18č Likovna i grafička kolonija, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

——————————————————————————————————————-

PROGRAM ZA JULI 2022:

16.07. Subota

Centar Sremskih Karlovaca

16 – 19č Sinestezija muzike i slikarstva kroz slikanje i džez

Slikaju Uglješa Colić i Slobodan Radin
Saksofon Nikola Miloradović

19 – 20č Muzička radionica za decu iz Sremskih Karlovaca, Udruženje SK-Art

Dvorište „Ekološkog centra Radulovački”

20 – 21č KARLOVAČKI DIJALOG

Pokret gorana Vojvodine

17.07. Nedelja

Centar Sremskih Karlovaca

17 – 20č Sinestezija muzike i slikarstva kroz slikanje i džez

Slikaju Uglješa Colić i Slobodan Radin
Saksofon Nikola Miloradović

18 – 19č ,,Kuglof kao suvenir“, Radionica izrade kuglofa ,,GEA“

23.07. Subota

Centar Sremskih Karlovaca

10 – 18č Likovna i grafička kolonija, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

„Muzički tepih“

17.30 -19č LATINO & EVERGRIN PUTOVANJE

Tanja Senić – vokal, Aleksandar Dujin – klavir, Ervin Malina – kontrabas, Saša Ignjatović – udaraljke

19 – 20.30č DŽEZ & FILMSKA MUZIKA

Svetlana Palada – vokal, Vladimir Jakovljević – gitara, Ervin Malina – kontrabas

VIDIKOVAC

19č “8. SREMSKOKARLOVAČKI PESNIČKI BRODOVI”, SK-Art

Svečana dodela nagrada
Mini koncert: kantautorka Todora Stojinović
Izložba slika: JOVICA PANIĆ JOLE „PANONSKI ŠAPAT“

24.07. Nedelja

centar Sremskih Karlovaca

10 – 18č Likovna i grafička kolonija, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

„Muzički tepih“

17.30 – 19č SENTINEL DŽIPSI DŽEZ

Aleksandar Barbulović – vokal, gitara, Dejan Brkić – klavir, Kemal Arapović – vokal, bas gitara

19 – 20.30č CUBA & BRAZIL QUINTE

Nevena Reljin – vokal, Milena Jančurić – flauta, Aleksandar Dujin – klavir, Ervin Malina – kontrabas, Petar Radmilović – bubanj

30.07. Subota

Sokolski dom

17 – 20č Dečija radionica, likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola“

centar Sremskih Karlovaca

„Muzički tepih“

17 – 18č Novosadski bend “Hercenšlus”

18 – 19.30č ROK & POP QUARTET

Zoran Šandorov – vokal, Aleksandar Dujin – klavir, Ervin Malina – kontrabas, Saša Ignjatović – udaraljke

19.30 – 21č BEST OF POP

Nemanja Radošević – vokal, Siniša Blanuša – klavir, Ivan Blanuša – saksofon, Mirko Živković – bubanj

31.07. Nedelja

Centar Sremskih Karlovaca

17 – 20č Radionica za odrasle, Likovno udruženje ,,Karlovačka crtačka škola”

„Muzički tepih“

17.30 – 19č DŽEZ & POP DUET

Đorđe Obradović – vokal, Bane Tomić – klavir

19 – 20.30č POP & SOUL QUARTET

Bojana Lazić – vokal, Milan Jančurić – saksofon, Aleksandar Dujin – klavir, Ervin Malina – kontrabas, Saša Ignjatović – udaraljke

Festival je podržan od strane Ministarstva trgovine, turizma i telekomunikacija.